Hava Çekimi

Hava Çekimi

Artık yaşamış olduğumuz dünyada her gün yeni bir teknoloji ile uyanmaktayız. Bugün ise sizlere teknolojinin bizlere yeni katmış olduğu hava çekimi teknolojisini anlatacak bu hizmetin tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız. Teknolojinin bu noktaya ulaşmış olması bizlere insansız uçuş ve video kayıt yapılabilmesini sağlamıştır.  Bu yöntem son zamanlarda oldukça popülerdir. Hemen herkesin düğün ve organizasyonlarında bu kayıt istemini tercih ettiğini görebilirsiniz. Bizde sizlere bu konuyu daha detaylı anlatarak en kaliteli hizmeti almanızı sağlamak istiyoruz.

4k Hava Çekimi

Eski standart sistemlere göre daha ekonomik olsa da bu hizmetin de dikkat edilmesi gereken hususları vardır. Profesyonel ekipman, alanında uzman kadro ve çekilen videoların kurgulanması gibi hususlar dikkate alındığında her ne kadar standart sistem bütçesi kadar olmasa da bu iş için yeterli bütçe ayırılması gerektiğini, bizlere göstermektedir. Kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat etmek oldukça önemlidir. Kameranın ve drone’un özellikleri hakkında sizlere biraz bilgi vermek gerekirse; eğer kaliteli bir çekim yaptırmak istiyorsanız, hizmet alacağınız firmanın en az 4k hava çekimi yapabildiğinden emin olmanız gerekir. Bu iş için alt seviye olarak bunu kabul edebilirsiniz. Drone seçimi için sektörde hali hazırda birçok seçenek olduğundan en iyisi firmanın çektiği demo görüntülerine bakmanız olacaktır. Burada videoların çekim kalitesine, titreme olup olmadığına, kurgu ve montajına bakabilirsiniz.

Hava Çekimi Fiyatlandırması

Bu gibi hizmetlerin belli bir fiyatı olması pek mümkün olmuyor. Yaptırmak istediğiniz çekimi anlattığınız zaman size ve isteklerinize özel Hava Çekimi Fiyatlandırmasıyapılacaktır. Fiyatlandırma yapılırken dikkat edilen hususlar ise genellikle şu şekildedir. Toplamda ne kadar süre hava çekimi yapılacaktır. Çekim boyunca kullanılacak ekipmanların seçimi ve yapılacak olan çekimin yakın bir bölgede veya çevre illerde olması gibi etkenler göze alınarak fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

Hava Çekiminin Kullanım Alanları

Kullanım alanlarını şu an için 4 ana başlıkta toplamak mümkündür. Organizasyonlar, Emlak, Sektörel Tanıtım Filmi ve Kurumsal hava çekimi başta olmak üzere hemen her alanda kullanılması mümkündür. Yine de sizlere fikir verebilmesi için belirttiğimiz 4 ana başlığı biraz açarsak Organizasyonlara örnek olarak; Düğün çekimleri, konser çekimleri ve spor müsabakaları çekimleri diyebiliriz. Emlak çekimleri için örnek ise gayrimenkul çekimleri olacaktır. Bu sayede satmak istediğiniz ilanları daha güzel tanıta bilirsiniz.

Sektörel çekimler ise adından anlaşılacağı gibi çok geniş bir yelpazeye sahiptir, Örnek vermek gerekirse; Fabrika çekimleri, özel hastane çekimleri, otel çekim ve tanıtımları gibi birçok proje için kullanılması mümkündür. Son olarak Kurumsal çekimler baktığımızda düğün ve organizasyondan sonra en çok kullanım bu alanda olmaktır. Başta belediyeler kentlerini tanıtmak amacı ile olmak üzere birçok kurumsal firma da bu sistem ile kendini insanlara tanıtmaktadır.

Yukarıda ki anlatım sizlere hava çekimi nedir, fiyatlandırması neye göre yapılmaktadır gibi sorular için bilgilendirme içermektedir. Bu alanda kaliteli hizmet almak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini artık daha iyi biliyor olmalısınız. Seçimlerinizi anlattıklarımıza göre yaparak optimum hizmeti alabilirsiniz.

gursel

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir