Drone Çekimi Fiyatları Nedir?

Drone Çekimi Fiyatları Nedir?

Drone Çekimi Fiyatları Nedir, adlı içeriğimizde Drone Çekimi hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler için bu hizmetin fiyatının ne olduğunu ve fiyatlanmasının neye göre değiştiğini açıklayacağız.

Drone Çekimi Fiyatları Hangi Aralıkta?

Aslında drone çekimi fiyatları çekim yapacağınız mekana, videonun süresine, kullanılan ekipmana, çekim yapan firmanın belirlediği fiyat listesine göre ya da videonun içeriğine göre değişebilmektedir.

Örneğin dış çekim için fiyatlar 300-2500 TL arasında değişebiliyor. Çünkü kısa bir tanıtım videosu çekmek istiyor olabilirsiniz. Ya da turistik bir bölgenin tanıtım videosunu çekmek istiyor olabilirsiniz. Çekeceğiniz videonun süresi fiyatın değişmesinde önemli bir etken.

Öte yandan, fiyatlanma konsepte göre de değişebilir. Örneğin; nişan, düğün, doğum günü gibi özel günlerde drone ile çekim yaptırmak istiyorsanız daha teklif aldığınız fiyatın içinde yalnızca drone ile çekilen video değil, fotoğraflar vb. ayrıntılar da olacaktır.

Ayrıca kullanılan ekipmanın özelliğine göre de drone çekimi fiyatları değişiklik gösterebilir. 4K ya da 5K çözünürlükte videoların drone ile çekiminde bir görüntü kalitesi farkı olacağından, fiyat farkı da olacaktır. Eğer turistik bir gezide hatıra kalması amacıyla drone ile video çektirmiyorsanız ya da çok uzun süreli bir video olmayacağını biliyorsanız; genellikle 4K ya da 5K çözünürlükte video fiyatlarını göreceksiniz.

Biraz önce söylediğimiz gibi, turistik bir gezi sırasında bazı bölgelerde ortalama birer dakikalık drone çekimleri de yapılabilmektedir. Bu gibi drone çekimlerinde ise fiyat çok daha uygun olacaktır. Hem kullanılan ekipman bakımından, hem de videonun süresinin çok daha kısa olması bakımından sizler için çok da maliyetli olmayacaktır.

Son olarak, drone çekimi fiyatları bulunduğunuz bölgeye göre de değişebilir. Örneğin İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız drone çekimi için daha uygun fiyata hizmet almanız mümkün olabilir. Ancak düğün, nişan gibi özel günlerde hem kullanılacak ekipmanın hem görüntü kalitesinin yüksek olmasından dolayı daha yüksek bir fiyat listesi ile karşılaşırsınız.

Drone ile Nerelerde Çekim Yapılır?

Drone çekimi fiyatları çekim yapılacak yere, çekimin konusuna vb. nedenlere göre değişebilir demiştik. Peki drone ile çekim genelde nerelerde yapılıyor, en çok talep alan drone çekimi kategorileri neler?

Öncelikle en çok talep alan drone çekimlerinden biri düğünler için oluyor. Düğünlerde, nişanlarda ve özel günlerde kişiler drone ile video çekimini oldukça fazla talep ediyorlar. Düğünler için drone çekimi fiyatları da çekim kalitesine, video süresine göre değişse de 3000 liraya kadar çıkabiliyor.

Yalnızca düğün ve nişanlarda değil, kız isteme törenlerinde de drone ile çekim talep ediliyor. Açık alanda yapılan kız isteme ya da söz gibi etkinliklerde çiftler drone ile özel günlerinin çoğu anının kaydedilmesini isteyebiliyor. Bu gibi törenlerde de fiyat aralığı oldukça geniş olmakla birlikte, 500-2500 TL gibi fiyatlar istenebiliyor. Tabii ki belirttiğimiz gibi, videonun süresi ya da ekipmanlar gibi nedenlerden dolayı fiyat düşebiliyor ve artabiliyor.

Turizm beldelerinde, turistik gezilerin yoğun olduğu illerde ya da ilçelerde de drone ile çekim çokça tercih ediliyor. Bir mekan, belediye ya da o bölgeyi tanıtmak istiyorsanız da drone ile çekilmiş bir tanıtım filmi hazırlatarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Gökyüzünden farklı açılarla çekilmiş ve tanıtılmak istenen mekanın, şehrin ya da bölgenin birbirinden güzel manzaralarını içeren bir video elde etmiş olacaksınız.

Drone çekimi fiyatları için konsept, süre, ekipman gibi belirleyiciler olsa da; aslında konseptiniz ve videonun süresi hakkında bir fikriniz varsa fiyat araştırması yapmanız oldukça kolay olacaktır. Birçok internet sitesinde karşılaştırmalı olarak ve daha önce drone ile çekimi deneyimlemiş insanların da deneyimlerini okuyarak seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bunun dışında drone çekimleri doğum günleri, partiler, tanıtımlar, turistik amaçlar ve daha birçok amaçla kullanılmaktadır. Sizler de drone çekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız, konseptinizi ve videonuzun süresini belirledikten sonra birçok seçeneğe göz atabilirsiniz.

Şehrinizde yer alan ve drone ile çekim yapan bir firma ile görüşebileceğiniz gibi, örneğin İstanbul dışında yaşıyorsanız İstanbul’da ya da farklı bir şehirde hizmet veren başka bir firmadan da hizmet alabilirsiniz. Zaten birçok firma, farklı şehirlere giderek de bu hizmeti müşterilerine sağlıyor. Drone Çekimi Referansları içeriğimizde ise bu hizmetimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

gursel

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir