İstanbul Drone Çekimi

İstanbul Drone Çekimi

Son zamanlarda sosyal medyada giderek daha fazla gördüğümüz drone çekimleri, elbette İstanbul’da da çok farklı mekanlarda yapılıyor. İşte İstanbul drone çekimi hakkında merak ettikleriniz…

İstanbul Drone Çekimi Hakkında

İstanbul’da drone ile yapılan çekimlerden ve İstanbul’daki farklı mekanlarda yapılan drone çekimleri ile ilgili ayrıntılara girmeden önce, gelin drone ile fotoğraf ya da video çekimi hakkında sizlere bilgi verelim.

Birçok firmanın pek çok farklı konseptte ve yine pek çok farklı mekanda fotoğraf ya da video çekiminidrone ile yaptığını biliyoruz. Üstelik bu sayıda günümüzde oldukça fazla. İstanbul drone çekimi için de pek çok farklı mekana seçebilir ve pek çok farklı konseptte video ya da fotoğraflarınızın çekilmesini talep edebilirsiniz.

Ancak İstanbul drone çekimi hakkında daha detaylı bilgi vermeden önce, drone çekiminin öncesinde hangi adımların izlenmesi gerektiğini ve drone çekiminin tam olarak ne olduğunu da bilmeniz gerekli.

Drone çekimi genellikle bir kumanda ile yönlendirilen ve aklınıza gelebilecek çoğu projede video ya da fotoğraf çekimlerinde kullanılabilecek bir sistemdir. Hangi mekanda İstanbul drone çekimi gerçekleştiriyor ya da hangi konseptte çekiminizi tamamlamak istiyorsanız isteyin, belli başlı bazı kurallara uymanız gerekmektedir.

Bunlardan ilki sivil havacılık kuralları ile ilgili. İstanbul içinde ve çevresinde pek çok İstanbul drone çekimi projesi gerçekleşiyor. Ancak kısa süreli ya da izin almanız gerekmeyen durumlar dışında, bazı projeler için sivil havacılık izinleri almanız gerekebilir. İzinleri almadan drone ile çekim yapmak size ve drone çekimi için anlaştığınız firmaya ciddi yaptırımlar uygulatabilir.

Ancak İstanbul drone çekimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve İstanbul’da ya da İstanbul çevresinde drone ile çekim yapacak firmayla iletişime geçmek uygulayacağınız ilk basamak.

İletişime geçtiğiniz firma izin almanız gereken mekanları ve durumları zaten sizlere belirtecektir. İstanbul’un hangi ilçesinde; hangi konumlar için nerelerden izin alınır ve ne yapmanız gerekir, bunları iletişime geçtiğiniz ya da İstanbul drone çekimi için anlaştığınız firma sizlere açıklayacaktır.

İstanbul Drone Çekimi Mekanları ve Konseptleri

Kısaca drone çekiminin ne olduğundan ve İstanbul drone çekimi için ne gibi adımları izlemeniz gerektiğinden bahsettik. Peki drone çekimi için hangi mekanları tercih edebilir ve hangi konseptleri seçebilirsiniz? Gelin birlikte biraz da bu konulara göz atalım.

İstanbul içinde ya da çevresinde drone ile fotoğraf ya da video çekecek bir firma ile anlaşırken, aslında sizin isteğinize göre hareket ediliyor. Yani konsepti vemekanı büyük ölçüde siz seçiyorsunuz. Sivil havacılık kuralları gereği drone çekimi yapılamayacak bölgeler dışında, İstanbul’daki her alanda arzu ettiğiniz her konseptte durum çekim yapabilirsiniz. Örneğin düğünler, nişanlar ve doğum günleri gibi özel günlerde size anı olarak kalmasını istediğiniz bir fotoğraf ya da video çekimini droneile yapabilirsiniz.

Ya da işinizle alakalı, işyerinizi tanıttığınız, İstanbul ile ilgili bir tanıtım filmi çekmek istediğiniz durumlarda da drone ile video çekimine başvurabilirsiniz. Sosyal medyada, İstanbul’u ve daha pek çok ili tanıtan videoları beğeniyle izliyoruz. İzlediğimiz videoların çoğu da drone ile çekilmekte.

Elbette izlediğiniz İstanbul tanıtımları, mükemmel açılardan drone ile çekilen videolar bir düzenlemeden geçiyor. Çünkü İstanbul drone çekimi yapıldığında ve örneğin, İstanbul’daki yerler drone ile çekilecek bir tanıtım filmi ile herkesin beğenisine sunulduğunda, bizler yalnızca drone ile kaydedilmiş görüntülerin hiçbir düzenlemeden geçmemiş halini izlemiyoruz.

Bunun için de profesyonel bir ekip ve kaliteli ekipmanlar gerekmekte. Sizler hangi konseptte ya da mekanda olursa olsun, İstanbul drone çekimi talep ettiğinizde; öncelikle hangi ekipmanların kullanılacağı, hangi mekanlarda ve ne kadar süreli bir çekim gerçekleşeceği konusunda bir plan yapıyorsunuz. Genellikle paketler şeklinde, bu hizmeti alacağınız firma tarafından önceden belirlenmiş de oluyor.

Yani bütçenize uygun, görüntü ve ses kalitesi yüksek, amacınıza ve konseptinize uygun drone çekimi için yapmanız gerekenler eğer gerekiyorsa izin almak, konseptinize ya da mekanınıza uygun süreyi belirlemek ve çekimden sonra düzenlemelerin bitmesi durumunda istediğiniz video ya da fotoğraf çekimine ulaşmak.

Sizler de gerekli izinleri aldıktan ve bütçenize uygun drone çekimi paketini seçtikten sonra, istediğiniz mekanda ve istediğiniz konseptte video ya da fotoğraf çekimlerini İstanbul’un hemen her bölgesinde yapabilirsiniz.

gursel

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir