Düğün Drone Çekimi

Düğün Drone Çekimi

Düğün Drone Çekimi hizmetimizde bu konu hakkındaki merak ettiklerinizi incelemeye çalışacağız. Son dönemlerde yapılan birçok düğünde kullanılan bu yöntem, düğünlerde aranan özellikler arasındadır. Diğer yandan, hayatınız boyunca en iyi anınızı kaydetmek ve bunu dilediğiniz zaman izlemek için bu hizmetten faydalanmalısınız.

Düğün Drone Çekimi Nasıl Olur?

Drone ile video ve fotoğraf çekimi günümüzde oldukça yaygın. Birçok firma da drone ile çok farklı konularda ve konsepte fotoğraf ve video çekimi yapmakta. Ancak düğün drone çekimi ya da bu gibi özel günlerde yapılan drone çekimleri en çok talep olan seçeneklerden biri. Bu nedenle düğün drone çekiminin ne olduğunu ve sürecin nasıl ilerlediğini yazımızda anlatmak istedik.

Drone ile yapılan fotoğraf ve video çekimlerinde farklı ekipmanlar ve farklı mekanlar sizin isteğinize ve şartlara göre şekillenir. Öncelikle düğün drone çekimi sonucunda elde ettiğiniz fotoğrafların ya da videoların tam olarak istediğiniz gibi olması, görüntü kalitesinin iyi olması ve iyi bir mekanı seçilmesi açısından profesyonel bir ekiple çalışmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Bu nedenle düğününüzde ya da özel gününüzde çekilecek video ve fotoğrafların kimin tarafından çekileceği, düzenleneceği ve ekipmanların neler olduğu oldukça önemli. Düğün drone çekimi için genellikle çoğu firma farklı ekipmanlar, ortamlar ve farklı bütçelere göre fiyat seçenekleri sunuyor. Ve çoğu firmada en az 3 farklı fiyat seçeneğinin olduğunu görebilirsiniz.

Peki düğün drone çekimi nasıl oluyor? Süreç nasıl ilerliyor, hangi ekipmanlar kullanılıyor? Biraz daha yakından bakalım. Düğün drone çekimi için öncelikle bir akış oluşturuluyor. Videolarınızı ve fotoğraflarınızı çekmesini istediğiniz firma, düğün gününüzde sabahtan itibaren sizinle birlikte hemen hemen her anınızda yanınızda oluyor.

Gelin ve damat düğüne hazırlanırken, nikah anında ve daha pek çok anda fotoğraflar ve videolar çekiliyor.Ancak süreç yalnızca bununla sınırlı değil. Düğün drone çekimi yapılmadan önce olabilecek en iyi açıların belirlenmesi ve drone uçuşundan önce en sağlıklı açıdan video ve fotoğraf çekilebilmesi için bir uçuş planı yapılıyor.

Aslında özel günlerinizde yapılan çekimler genellikle sizin isteğinize göre şekilleniyor. Gerekli durumlarda sivil havacılık izinleri mutlaka alınıyor. Eğer düğün gününüzde bir konvoy oluşturulacaksa ve konvoyun yapılacağı alan uçuşa yasak bir bölgeyse bu alanda drone ile çekim yapılamıyor. Ancak bu gibi durumlarda genellikle uçuşa yasak olmayan bölgelerde konvoy çekimleri yapılıyor.

Düğün Drone Çekimi Hakkında

Düğünlerde ve özel günlerde drone ile yapılan çekimleri gün geçtikçe sosyal medyada daha çok görüyoruz. Sizler de özel günlerinizde ya da düğün gününüzde istediğiniz konseptte, bir kurgusu olan ve profesyonelce hazırlanan düğün drone çekimi yaptırabilirsiniz.

Bunun için şehrinizde bulunan ve bu işi yapan firmalarla görüşebilir; İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde profesyonel drone çekimi yapan ve tanınan firmalardan da randevu alabilirsiniz. Zaten Türkiye’nin neresinde olursa olsun, çoğu firma nişan, düğün çekimleri için bulunduğunuz şehre gelerek sizin dış çekimlerinizi gerçekleştiriyor.

Ayrıca internet sitelerinden fiyat karşılaştırarak ve size en uygun paketi seçerek, bütçenize uygun bir drone çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz adımlar firma tarafından uygulandıktan sonra, videonuzun montajı yapılacak, müzik eklenecek ve özel gününüzden size hatıra kalacak olan video hazır olacaktır.

Düğünlerde yalnızca dış çekim de yapılmıyor. Yine çiftlerin taleplerine ve çekiminizi gerçekleştirecek ekibin belirlediği paketlere göre; iç çekim ve dış çekimin tek fiyata dahil olduğu paketlerden birini seçebilirsiniz. İç çekim istemiyorsanız da, bir düğün hikayesi oluşturmak için drone çekimi yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Videonuzun görüntü kalitesi, ses kalitesi ve süresi seçmiş olduğunuz pakete ve anlaşmış olduğunuz firmaya göre de değişiklik gösterebilir. Bunun için, bir drone çekimi yaptırmaya karar verdiğinizde fiyat alırken hangi araçların kullanıldığını, fiyata neyin dahil olduğunu detaylıca araştırmanızı öneririz.

Son zamanlarda giderek daha fazla tercih edilen ve çoğu çiftin özel günlerinden hatıra olarak kalmasını istediği düğün hikayelerini, düğün videolarını drone ile çektirerek sizler de hem profesyonel hem de yıllarca unutmayacağınız bir anı oluşturabilirsiniz. Bunun için yukarıda belirttiğimiz noktalara dikkat ederek ve gerekli izinleri alarak istediğiniz konseptte, istediğiniz mekanda düğün drone çekimi gerçekleştirmek yalnızca firmayı, mekanı seçmenize ve gerekli adımları uygulamanıza bağlı!

gursel

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir