Havadan Fotoğraf Çekimi

Havadan Fotoğraf Çekimi

Özellikle firmalar tarafından tercih edilse de birçok başka kuruluş tarafından da bu hizmet alınmaktadır. Peki havadan fotoğraf çekimi nedir? Drone teknolojisi ile başlamış bir hizmet değildir. Drone Çekimi ile sıklıkla karıştırılan bu çekim türünde helikopterler kullanılmaktadır. Bugün ise eskisine nazaran daha ekonomik olarak bu hizmeti almanız mümkündür. Yerden 1 metre ile 300 metre arasında yükselebilen dronelar ile bu mümkündür. Bu dronelar sayesinde belirtilen yükseklik seviyesinde 360 derece panaroma görüntüleri elde edilebilmektedir. Bu görüntüler genel olarak manzara çekimlerinde, arazi çekimlerinde, mimari projelerde ve profesyonel haritacılık projelerinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra daha birçok alanda da bu hizmetten yararlanan kurum ve kuruluşlar vardır. Yazımızın devamında bu noktaya da değineceğiz.

Havadan Fotoğraf Çekimi Nerelerde Kullanılır?

Hava çekimi her sektörde görülebilmektedir. Örneğin tarih dergileri arkeoloji kazılarını bu şekilde fotoğraflayarak yayınlarlar. İnşaat sektöründe yer alan birçok firmada bu hizmeti almaktadır. Bu sistemin yaygın olmasının en büyük nedeni hem başarılı bir sunum kataloğuna ulaşırsınız hem de bunun için ödediğiniz miktar helikopter ile çekmek için ödeyeceğiniz miktara göre çok uygundur.

Bu hizmetin daha ekonomik olarak ulaşılmasının dışında kolaylığı da seçilmesi için etken bir sebeptir. Dronegps ve stabilizasyon sistemi ile yönetilmektedir. Ayrıca kameranın bağlı olduğu kısımda gimbal bulunur. Gimbal resimlerin titremesini ve daha kaliteli çekimler yapılmasını sağlamaktadır. Yukarıda yapılan Havadan Fotoğraf Çekimi, kablosuz bağlantı sistemi ile aşağıya iletilir. Bu sistemin çalışma mantığı aşağıdan resimleri görerek en uygun resmi bulmaktır. Açıya ve ışığa göre en uygun konum belirlenerek istenilen resim çekilebilir.

Havadan Fotoğraf Çekiminin Katkısı Nedir?

Firmaların kullanım amaçlarına bakarsak katalog ve reklam çalışması için bu hizmeti aldıklarını görebiliriz. Bu sayede hedef kitlelerine prestijli bir sunum yapabilirler. Bir diğer yandan belediyelerin çalışmalarını incelediğimiz zaman; Belediyeler içinde olay tamamen aynıdır aslında şehirlerini ve yapılan yenilikleri halka sunum yapmak amacı ile bu hizmetten faydalana bilirler. Bu hizmetin ile sunum yapmak sunumunuzu daha da güçlendirecek insanlar tarafından daha çok kabul görecektir. Örnekte vermiş olduğumuz belediye ve firmalar kolay anlaşılması içindir. Hemen her sektörde kullanılabilecek bir hizmettir.

Havadan Fotoğraf Çekimini Herkes Yapabilir Mi?

Yukarıda anlattığım ekipmanların olması sadece kendi başlarına yeterli olmayacaktır. Bu ekipmanları iyi derece kullanmayı bilen, alanlarında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından kullanılması gerekmektedir. Biraz hayal gücü ile birleştiğinde yapılacak işlerin başarısı da artacaktır. Böylece alacağınız hizmet en iyisi olacaktır. Sağlam bir ekibin elinden çıkan başarılı bir iş sizi hedefe daha çabuk götürecektir. Dolayısıyla geri dönüşü hemen olacaktır.

Bu hizmetin ne olduğundan başlayarak ne gibi faydaları olduğunu adım adım sizlere anlatmış bulunmaktayız. Kendi işiniz için veya sosyal bir etkinliğinizde bu hizmeti kullanmak isterseniz, en iyisini tercih etmek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

gursel

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir